Навіны

Akcja „Paczka 2017”

16 grudnia 2017 roku w Parafii Najświętszego Odkupiciela w Grodnie na Dziewiatówce oraz jeszcze w 10 parafiach grodzieńszczyzny odbyła się Świąteczna Akcja „Paczka” dla rodzin wielodzietnych, mało zasobnych, osób niepełnosprawnych zorganizowana przez Fundację „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” z Warszawy na czele z Prezesem p. Arturem Wolterem.

Cieszymy się, że w akcji „Paczka” w tym roku po raz pierwszy wzięło udział wielu wolontariuszy z Warszawy, Radzymina, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki, Białegostoku. Pan Bóg czuwał nad nami od samego początku. Akcja przebiegła sprawnie i udanie. Wolontariusze obdarowali ponad 450 świątecznymi paczkami rodziny wielodzietne, mało zasobne, osoby niepełnosprawne w naszej parafii, a też w parafiach grodzieńszczyzny (Sopoćkinie, Indura, Iwie, Lida, Hoża, Ostryna, Nowe Wasiliszki, Nowogródek, W. Brzostowica, parafia p.w. Miłosierdzia Bożego z Grodna).

Były rozmowy z rodakami z Polski, tak potzebne dla Polaków mieszkających tu, na Kresach oraz wspólne śpiewanie kolęd. Widzieliśmy radość oraz łzy wzruszenia ludzi, dla których nie były ważne paczki, tylko to, że Polacy po tamtej stronie granicy pamiętają o Polakach mieszkających tu – na Kresach. Uczestniczyliśmy w niedzielę we Mszach Św. odprawianych w parafiach grodzieńszczyzny. Przed wyjazdem wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia świąteczne.

Po raz kolejny upewniłam się, że w wielu ważnych przedsięwzięciach pomaga nam Pan Bóg oraz serdeczność, zaangażowanie i zrozumienie dobrych ludzi. Trzeba tylko wierzyć i mieć nadzieję. Bóg jest dobry, sprawiedliwy, kochający, miłosierny. Często sytuacje, z którymi spotykamy się, są dla nas niepojęte, a zarazem uczą nas pokory. Dzisiaj mogę z ulgą powiedzieć, że Świąteczna Akcja “Paczka 2017” przebiegła pomyślnie. Wiem też, że nasi Goście wyjechali pełni pozytywnych wrażeń , a ze sobą dla swoich bliskich i znajomych zabrali cząstkę Polskich serc z Grodna.

Dziękuję wszystkim, kto się przyczynił do zorganizowania, przebiegu oraz pomyślnego zakończenia akcji „Paczka”.

mgr Wioletta Kowalczuk

Аб'явы

VI Niedziela Wielkanocna, 6 maja 2018 roku

Trwa miesiąc maj. Każdego dnia modlimy się Litanią Łoretańską do NMP o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, także zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach.

8 maja – wtorek – wspomninie św. Stanisława, biskupa i męczennika

10 maja – czwartek – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Msze św. w naszym Kościele o 8.00, 12.00, 17.00 i 19.00.

11 maja – piątek – Rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świetego.

13 maja – niedziela – Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii o godz. 10.00 i 12.00. Prosimy zarezerwować sobie czas na Mszę św. w taki sposób, aby umożliwić najbliższej rodzinie dzieci uczestnictwo w uroczystościach.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 9.00 do 10.00 i od godz. 17.00 do 18.00. I w poniedziałek od godz. 20.00 do 21.00.


© Парафія Найсвяцейшага Адкупіцеля ў Гродне. Костёл Пресвятого Искупителя в Гродно.