Аб'явы

V niedziela wielkiego postu, 22 marca 2015 roku

Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Słowo Boże wygłosi ksiądz Józef Hańczyc, proboszcz parafii Świętej Rodziny w Lidzie. Plan rekolekcji.

Codziennie w Wielkim Poście o godz. 18.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W czasie rekolekcji Drogi Krzyżowej nie będzie. W piątek 27 marca młodzież, dzieci i dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową w wykonaniu teatra im. Św. Jana Pawła II pod tytułem „W imię prawdy". Przedstawienie odbędzie się o godz. 18.00 w Sali pod kościołem. Po przedstawieniu młodzież będzie zbierać ofiary na leczenie chorego Eugeniusza.

25 marca – środa – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Rocznica śmierci Sł. Bożego Biskupa Zygmunta Łozińskiego. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 12.00, 17.00 i 19.00. O godz. 18.30 Nowenna do MBNP. Jest to Dzień Świętości Życia i modlitwy w intencji dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka poczętego i wpisanie się do księgi wyłożonej na stoliku w bocznej kaplicy. Prosimy o wzięcie książeczek adopcyjnych, wypełnienia ich i złożenie w środę podczas Mszy św.

W sobotę 28 marca odbędzie Droga krzyżowa ulicami miasta. Rozpoczęcie Mszą św. w katedrze o godz. 19.00.

24 marca – niedziela Palmowa – Poświęcenie palm, procesja z palmami. Ofiary będą przeznaczone na potrzeby WSD w Grodnie. Światowy Dzień Młodzieży.

Dziękuję paniom, które przygotowują palmy na niedzielę palmową. Ogromna prośba, aby przyłączyć się kto może do tego dzieła. Każdego dnia od godz. 9.00. Ofiary ze sprzedaży palm będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w piątek od godz. 9.00 do 10.00 i od godz. 17.00 do 18.00.

W sobotę 28 marca kapłani odwiedzą chorych.

W poniedziałki w Poradni Rodzinnej od godz. 18.00 do 20.00 przyjmuje pani lekarz ginekolog w sprawach naturalnego planowania rodziny, przygotowania do porodu, a we wtorki jest możliwość spotkania się z psychologiem od godz. 18.00 do 20.00.