Навіны

Świąteczna Akcja „Paczka 2014"

13-14 grudnia b.r. w Parafii Najświętszego Odkupiciela w Grodnie na Dziewiatówce odbyła się Świąteczna Akcja „Paczka" dla rodzin wielodzietnych, mało zasobnych, inwalidów. Nasza parafia gościła harcerzy oraz wolontariuszy ze Szczecina, Warszawy oraz Łochowa.

Koordynatorem Akcji była Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom" na czele z Prezesem p.Cezarym Andrzejem Jurkeiwczem oraz przedstawicielami Fundacji – p.Wiesławem Leszko oraz p.Arturem Wolterem. W tym roku Świąteczna Akcja "Paczka" była zorganizowana po raz osiemnasty. Pan Bóg czuwał nad nami od samego początku. Nie bacząc na różnego rodzaju trudności, przeszkody i problemy akcja odbyła się. Harcerze oraz wolontariusze ze Szczecina, Warszawy oraz Łochowa wspólnie z wolontariuszami (harcerzami) z Parafii podarowali świąteczne paczki dla rodzin wielodzietnych, mało zasobnych, inwalidów z osiedla Dziewiatówka oraz na wsiach Parafii.

W sobotę po południu odwiedziliśmy przyjazną nam parafię w Sopoćkiniach. Tam też Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej przewidzał paczki dla osób chorych oraz inwalidów. Chodziliśmy wspólnie z przewodnikami od domu do domu. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Widzieliśmy radość oraz łzy wzruszenia ludzi. Dla Nich nie były ważne paczki, tylko to, że Polacy po tamtej stronie granicy pamiętają o Nich.

W niedzielę rano Fundacja "Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom" uczestniczyła w Mszy Św. w Sopoćkiniach. W naszej parafii o godzinie 12.00 odbyła się wspólna uroczysta Msza Św. harcerzy oraz wolontariuszy ze Szczecina, Warszawy oraz Łochowa i wolontariuszy (harcerzy) z naszej Parafii. Liturgia Mszy Św. była przygotowana wspólnie harcerzami ze Szczecina i harcerzami z naszej parafii. Były podziękowania oraganizatorom Akcji, rodzinom za noclegi i opiekę nad naszymi Gośćmi. Przy pożegnaniu były łzy wzruszenia.

Po raz kolejny upewniłam się, że w wielu ważnych przedsięwzięciach pomaga nam Pan Bóg i dobrzy ludzie. Trzeba tylko wierzyć i mieć nadzieję. Bóg jest dobry, sprawiedliwy, kochający, miłosierny. Często sytuacje, które nam się przydarzają, są dla nas niezrozumiałe. "Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna" (Księga Przysłów 3:5-6).

Dzisiaj mogę z ulgą powiedzieć, że Świąteczna Akcja "Paczka 2014" przebiegła pomyślnie. Wiem też, że nasi Goście wyjechali pełni pozytywnych wrażeń , a ze sobą dla swoich bliskich i znajomych zabrali kawałeczek polskich serc z Grodna...

mgr Wioletta Kowalczuk